Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Vyhledávání Přeskočit hlavičku a menu

Kde mně sledovat?

O mně a o tomto blogu

Zde naleznete věci, které bych nerad zapomněl či mně zaujaly. Přičemž zabrousím do okolí IT a případně také do tajů fyziky či matematiky.

...

O mně

»O mojí maličkosti a jak mně kontaktovat či jen sledovat.« Jmenuji se Jan Andrle, Jsem fyzikální a IT nadšenec. Studuji na MFF-UK obor obecná fyzika. Kontaktovat a sledovat mně můžete pomocí sociálních sítí a RSS zdrojů, jejich seznam se nachází vpravo nahoře. Taktéž můžete sledovat nové komentáře, odkazy na příslušné RSS odkazy nalezte vždy u komentářů v daném článku, v případě, že článek okomentujete a vyplníte (do příslušného pole) svůj email, je možné nechat si zasílat reakce formou emailů. Také mi můžete poslat mail kliknutím na odkaz „Jan Andrle“: Jan Andrle ( andrle.jan@centrum.cz ).

Poznámka: RSS, co to vlastně je? Velmi pěkně je o RSS napsáno na stránkách Rootu. Zkráceně se jedná o způsob sledování nových článků bez nutnosti fyzicky navštěvovat tento web. Na mém blogu můžete sledovat tzv. RSS 2.0 a ATOM výstupy (oboje chápejme jako RSS) článků, ale i komentářů! Když odhlédneme od technického řešení, je jediným rozdílem to, že RSS 2.0 zobrazuje celý (ale zjednodušený) článek, zatímco ATOM jen úryvek!

O blogu

Na tomto blogu budu uveřejňovat hlavně zápisky toho, co bych nerad zapomněl a u čeho to tedy také hrozí. Věnovat se však můžu i aktuálním věcech, které mně zaujaly. Tématicky pak příspěvky „zakotví“ v oblasti práce s počítačem a případně zabrousím s některými články do fyziky či matematiky.

Poznámka: Konkrétně si budu zapisovat vše, co bych nechtěl zapomenout!

»O technickém řešení blogu« Blog je poháněn redakčním systémem PivotX. Více informací lze nalézt ve speciálním článku zde nebo přímo na oficiálních stránkách zde. Autorem tohoto webu a vzhledu je Jan Andrle. Přičemž jako podklad vzhledu posloužilo théma Philadelphia, autorem původní verze (pro PivotX 2.1.0) je John Schop @ Windmill Web Work.

Ukázka původního verze thématu Philadelphia

Théma Philadelphia - Původní veze

O komentářích na tomto webu

Komentář je jeden z nejčastějších publicistických útvarů analytického zaměření na internetu. Komentář se nejvíce přibližuje zprávě, ale doplňuje ji o kritiku - tedy osobní hodnocení s (pečlivě) odůvodněnými závěry. Autor článku vždy ocení tzv. zasvěcený komentář, ten však ale již vyžaduje dobrou znalost oboru a důkladnou práci s informačními zdroji. V komentáři se projevují charakteristické znaky individuálního (autorského) stylu, proto se u nich uvádí jméno autora.

Poznámka: Komentáře jsou na mém blogu před uveřejněním skryty, než jsou schváleny moderátorem, většinou mnou.

»O základních pravidlech komentování« Komentář na internetu pak tedy hodnotí kvalitu článku resp. jej může i doplňovat. Konkrétně na tomto webu budu, co se komentářů týče, poněkud benevoletnější. Budu tedy uveřejňovat i „komentáře“, které se (jen) vztahují k danému tématu. Komentáře se sprostými či jinak hrubými, urážlivými slovy nebudou uveřejněny vůbec. V takovém případě jej autor pravděpodobně dostatečně nepromyslel resp. není dostatečně schopen hodnotit, což je, jak plyne z dřívějšího textu, hlavním posláním komentáře.

Ke komentáři je možné přidat odkaz na svůj web, stejně tak je možné vkládat do samotného komentáře odkazy, nejlépe na (Vaše) články, které s tématem úzce souvisejí. Jedná se o „protislužbu“ za to, že jste si udělali čas a daný článek zhodnotili, za což Vám také děkuji. V komentářích je též možné reagovat na jiné komentující, využívejte však s rozmyslem!

»O tom, že Váš komentář Vás reprezentuje« Nezapomínejte, že Váš příspěvek o Vás něco vypovídá. Záleží jen na Vás, zda budete za moudrého člověka, nebo hlupáka, či dokonce hulváta!

O šíření či používání obsahu na tomto webu

Články je možno dále šířit s podmínkou, že bude uveden odkaz na původní zdroj. Obdobně lze používat obrázky či jiné dokumenty zveřejněné na tomto webu, avšak sledujte zda již nebyli převzaty (vždy upozorněno). Z uvedeného vyplývá, že si takto získané materály nesmíte přivlastnit, tj. vydávat za své dílo.

Veškeré programy či zdrojové kódy můžete používat dle libosti (není-li výslovně uvedeno jinak). Pokud budete mít potřebu se mi za jejich použítí nějak odměnit, třeba odkažte na tento web, případně mně můžete kontaktovat a domluvit se.